5 RAD PRO VĚTŠÍ ROZPOČET VAŠEHO PLESU

Program, vystoupení, kapela, … prostě všechno se odvíjí od jednoho bodu. A to je finanční rozpočet. Ne nadarmo se říká čím více peněz, tím více muziky. A v tomto článku se dozvíte 5 zajímavých rad, jak si zajistit co nejvíce peněz na svůj ples.

Rada č. 1. zní: Začněte šetřit včas.

Když od druhého ročníku každý z vaší třídy donese 100 Kč měsíčně, a dejme tomu, že ve třídě je 25 studentů. Za jeden rok pak vyberete 25 tisíc. Do prosince čtvrtého ročníku pak našetříte 60.000 Kč. A za to už je celkem hodně muziky 🙂

Rada č. 2. zní: Příspěvky od rodičů.

Na začátku 4. ročníku sestavte dopis, ve kterém prosíte rodiče o příspěvek na Váš maturitní ples. Do dopisu uveďte konkrétní částku např. 400 Kč a předem poděkujte. Uvidíte jak Váš společný fond naroste o několik tisíc korun.

Rada č. 3. zní: Sponzoři.

Přichází zkouška Vašich managerských schopností. Práce pro všechny členy Vašeho organizačního týmu. Společně vyhledejte větší firmy ve Vašem městě, potom si rozdělte kdo půjde do kterých firem a hurá do ulic. A co v takových firmách máte dělat? V lepším případě přesvědčit sponzora o finanční příspěvek na Váš ples. V uspokojivém případě přesvědčit sponzora a získat sponzorské dary do tomboly 🙂 Nechtějte po nich ale moc. Taky by se Vám mohlo stát, že odejdete s prázdnou. Za sponzorský dar můžete na oplátku nabídnout umístění reklamního loga na Vaše plakáty, vstupenky nebo poskytnutí prostoru pro banner s rekamou sponzorské firmy na Vašem plese. Aby jste působili profesionálně, připravte na papír A4 možnosti reklamy pro sponzora.

Rada č. 4. zní: Ředitel a Vaše škola.

Nezapomeňte požádat ředitele Vaší školy o pomoc s plesem. Nekteré školy hradí studentům pronájem sálu. A reprezentační ples školy reprezentuje samotnou školu. Takže dobrý ples je také vizitkou Vaší školy.

Rada č. 5. zní: Spojte se!

Každá třída může mít svůj rozpočet. Ale když se na jednom plese spojí tři třídy=tři rozpočty, uděláte z Vašeho plesu naprosto neuvěřitelnou záležitost. Navíc ušetříte náklady na kapelu, program, seženete více sponzorů apod. Je nutné aby si organizační týmy jednotlivých tříd vyhranili společné odpoledne a domluvili se na společných záležitostech jako je kapela, program a pod… Pokud budete mít silný třídní fond, nemusíte přeci utratit všechny peníze za ples. Můžete si nechat peníze i na závěrečný večírek na konci roku 😉

Komentáře